اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی ، خود اتکایی یا خود حمایتی روشی دیگر برای اخذ اقامت دائم اروپاست که در این مطلب قصد داریم به آن بپردازیم.

لیست کشورهایی که برنامه خود حمایتی یا همان تمکن مالی را ارائه می دهند، به شرح زیر هستند:

فرانسه

اسپانیا

پرتغال

اتریش

یونان

در حال حاضر، کشورهایی همچون فرانسه، اسپانیا، پرتغال، اتریش و یونان در اتحادیه اروپا و کشورهایی همچون مکزیک، اکوادور و کلمبیا، شرایط اخذ اقامت از طریق ویزای تمکن مالی را برای متقاضیان محیا نموده اند. بسیاری از کشورهای دنیا، این روش اقامتی را به اسم ویزای بازنشستگان می شناسند و به این اسم معروف است. اکثر افرادی که درخواست این نوع اقامت را دارند، خواهان اقامت در کشورهای اروپایی هستند. اما باید با توجه به شرایط خود، مناسب ترین کشور را انتخاب کنید. پاسخ سوالات خود را در این زمینه می توانید از مشاورین آریا توریزم جویا شوید.

کشور اتریش

اقامت اتریش از طریق تمکن مالی

برنامه خود حمایتی اتریش از جمله گزینه های اقامتی این کشور است. دولت اتریش معتقد است که این اقامت، به افراد بیگانه نیز هدیه می شود. متقاضیانی که از طریق تمکن مالی خواهان مهاجرت به اتریش هستند، باید در نظر داشته باشند که روش تمکن مالی در این کشور محدودیت هایی دارد. گاهی برخی کشورها، شرایط خاصی جهت اعطای این نوع ویزا را دارند. کشوری همچون اتریش، به صورت سهیمه بندی عمل می کند و سالانه تعداد محدودی را جهت دریافت اقامت این کشور از طریق ویزای سرمایه داری، تائید می نماید. توجه داشته باشید کشور اتریش سالانه پذیرای حدود ۵۰۰ خانواده در تمام دنیا است.

کشور فرانسه

اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

برای مهاجرت به فرانسه روش های گوناگونی وجود دارد، اما تمکن مالی و خودحمایتی فرانسه از گزینه های خوب اخذ اقامت و تابعیت این کشور است. برای اقامت در فرانسه از طریق تمکن مالی، لازم است که شما با ارائه مدارک نشان دهید در ایران از تمکن مالی بالایی برخوردار هستید و ماهیانه از پس درآمدی که موردنظر دولت این کشور است، بر می آیید. متقاضیانی که درخواست اقامت از این روش را در فرانس دارند، باید توجه داشته باشند که تا زمانی که به اقامت دائم برسند، اجازه کار در این کشور را ندارید.

کشور اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

  • کشور اسپانیا از دسته کشورهایی است که با درخواست های بالایی جهت اخذ اقامت از سمت مهاجرین، رو به رو است. برای مهاجرت به اسپانیا نیز روش تمکن مالی، جهت اخذ اقامت امکان پذیر است. توجه داشته باشید، افرادی که درخواست این اقامت را دارند، باید مبلغ ۲۰.۰۰۰ یورو به ازای هر یک از اعضای خانواده در حساب ایران خود داشته باشند و باید نشان دهند که حداقل مبلغ ۳۰۰۰ یورو در ایران درآمد ماهیانه دارند. در این روش اقامتی، فرزندان تا ۱۸ سالگی می توانند زیرمجموعه خانواده خود باشند.

کشور پرتغال

اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی

متقاضیان می توانند در صورت دارا بودن شرایط زیر برای درخواست تور حج عمره از طریق مجموعه آریا توریزم ابریشم اقدام نمایند:

از گزینه های مطمئن مهاجرت به پرتغال، ارائه تمکن مالی است. کشور پرتغال، ویزای خود حمایتی و تمکن مالی را با شرایط متفاوتی ارائه می دهد. افرادی که متقاضی اخذ اقامت این کشور هستند، می توانند با ارائه تمکن مالی در ایران به مبلغ ۱۵.۰۰۰ یورو به ازای هر نفر، به پرتغال مهاجرت کنند. این افراد مبلغ ۱۵.۰۰۰ یورو را برای افراد بزرگسال و مبلغ ۷.۰۰۰ یورو را برای فرزندان زیر ۱۸ سال باید بپردازند.

کشور یونان

اقامت یونان از طریق تمکن مالی

تمکن مالی از روش های محبوب برای مهاجرت به یونان است. این روش برای افرادی که قصد دریافت اقامت در اروپا از طریق تمکن مالی، بدون شرط حضور در این کشور است. یونان تنها کشوری است که به صورت رسمی شرط حضور در این کشور لغو کرده و متقاضیان می توانند سالانه بدون حضور، اقامت خود را تمدید نمایند.

متقاضی مهاجرت در این روش اقامتی می تواند با نشان دادن تمکن مالی خود در ایران، برای درخواست اقامت یونان اقدام کند. در این صورت فرد باید مبلغ ۲۰۰۰ یورو را در حساب داشته باشد و اگر متاهل باشد، باید به ازای همسر خود ۴۰۰ یورو و به ازای هر فرزند زیر ۱۸ سال، ۳۰۰ درآمد ماهیانه نشان دهد.

توجه داشته باشید، فرد متاهلی که فرزند دارد، باید مبلغ ۲۷۰۰ یورو درآمد ماهیانه داشته باشد و این مبلغ را برای مدت ۲۴ ماه در حساب خود نگه دارد. از دیگر نکاتی که باید در نظر داشته باشید ، بلوکه کردن این مبلغ در بانک های یونان است.

کشور سوئیس

اقامت سوئیس از طریق تمکن مالی

سوئیس از دسته کشورهای رویایی اروپا است. در سال های اخیر، درخواست مهاجرت به سوئیس، تمکن مالی است. افرادی که درخواست اقامت از طریق تمکن مالی سوئیس را دارند، توجه داشته باشند که با شرایط سنی در این روش رو به رو هستند.

افرادی که درخواست اخد اقامت سوئیس از روش تمکن مالی را دارند، باید حداقل ۵۵ سال سن داشته باشند. همچنین متقاضیانی که درخواست اخذ اقامت این کشور را دارند، باید حداقل مبلغ ۴۰۰.۰۰۰ فرانک سوئیس سرمایه داشته باشند. سوئیس از دسته کشورهایی است که در سال های اخیر، برای متقاضیانی که از روش تمکن مالی اقدام به مهاجرت می کردند، ویزاهای زیادی صادر نکرده است. سوئیس کشوری است که در بحث صدور ویزا بسیار سخت گیرانه عمل می کند.

مزایای ویزای تمکن مالی

مزایای مهاجرت از طریق تمکن مالی به شرح زیر است:

شما بدون وارد کردن هیچ هزینه به کشور مقصد، می توانید اقامت این کشور را دریافت نمایید. این مورد از گزینه هایی است که مورد پسند بسیاری از افراد است. از دیگر گزینه هایی که باید در نظر داشته باشید، همراه داشتن فرزندان تا ۱۸ سالگی است. افرادری که برای فرزندان خود از این روش اقامتی درخواست می دهند، می توانند از تحصیل رایگان برای فرزندان خود استفاده نمایند.

معایب مهاجرت از طریق تمکن مالی

متقاضیان و همراهان آنها در این روش، اجازه کار برای فردی دیگر را ندارند. موضوع اجازه کار تا پایان عمر نیست و شما حداکثر به مدت ۵ سال اجازه کار در این کشورها را ندارید. توجه داشته باشید شما بعد از دریافت اقامت دائم در این کشورها می توانید، درخواست کار برای کارفرماها را نیز داشته باشید.