ویزای کشورهای عربی

arabic countries

ویزای کشورهای عربی و مهاجرت به این کشورها در طی سالیان اخیر با موج متقاضیان ایرانی همراه شده است. ما در این مقاله بر روی این مهم متمرکز می شویم تا شما هموطنان عزیز را ضمن آشنایی با انواع مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی، با شرایط و مزایا و معایب مهاجرت به این کشورها آشنا کنیم.

مهاجرت و اخذ اقامت عربستان

عربستان صعودی یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان با تولید ناخالص ملی بالا و شرایط سرمایه گذاری مناسب می باشد که بعد از امارات در رده دوم مهاجرت به کشورهای عربی قرار دارد. برای مهاجرت به عربستان، بسته به هدف و شرایط می توانید متقاضی یکی از ویزاهای زیر باشید:

  • ویزای تجاری
  • ویزای دیپلماتیک و رسمی
  • ویزای کار
  • ویزای اسکورت (برای همسر و کودکان مهاجر خارجی)
  • ویزای ملاقات خانواده
  • ویزای بازدید دولتی
  • ویزای اقامت
  • ویزای تحصیلی

نکته مهم در اخذ ویزای اقامت عربستان این است که اخذ اقامت عربستان به منزله ایجاد حق کار در این کشور نیست. بلکه ویزای اقامت صرفا جهت زندگی در این کشور عربی می باشد. همچنین، اخذ ویزای اقامت عربستان به صورت آنلاین امکانپذیر است.

بررسی مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی

امارات به تنهایی بیش از ۹۰% مهاجران خارجی مربوط به کشورهای عربی را که اکثرشان هم متقاضی کار در این کشور هستند، به خود جذب می کند. متقاضیان خارجی جهت مهاجرت به امارات و اقامت امارات به اخذ ویزای امارات نیاز دارند. در واقع، ویزای امارات مجوزی است که مهاجرت و اقامت امارات را برای کوتاه مدت میسر می سازد، اگرچه بعضی از این ویزاها قابل تمدید می باشند.

جهت زندگی قانونی در امارات نیازمند اخذ اقامت این کشور می باشید. در واقع همان شرکتی که خواهان استخدام شماست به همراه فرآیند اخذ کارت کار یا همان روادید کار، ملزم است که برای اخذ اقامت امارات اسپانسر شما گردد. این نوع ویزا ۱ الی ۳ سال اعتبار دارد و در صورت احراز صلاحیت اولیه قابل تمدید است. انواع ویزای اقامت امارات عبارت است از: ویزای اقامت خانواده، ویزای اقامت سرمایه گذار، ویزای اقامت پیشخدمت، ویزای اقامت فامیل، بستگان و ویزای اقامت دانشجو.

مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی نظیر کویت

کویت دارای انواع ویزای مختلف می باشد که بر حسب شرایط ورود متقاضیان، طول اقامت و هدف مهاجرتشان با همدیگر فرق می کند. بر اساس قوانین مهاجرتی کویت، شرایط مهاجرت به کویت توسط تابعیت متقاضی و دلایل مهاجرت به کویت (کار، سرمایه گذاری، تحصیل و …) تعیین می شود. انواع ویزای کویت به شرح ذیل می باشد:

 

نوع ویزا شرح
E-Visa  یا ویزای توریستی کویت ویزای توریستی کویت به شما امکان ورود و مسافرت به کل کویت را برای اهداف گردشگری می دهد. اعتباراین ویزا ۹۰ روز می باشد.
ویزای بازدید کویت ویزای بازدید بایستی که توسط شرکت یا شخصی در کویت اسپانس شود. مدت اعتبار این ویزا ۳۰ روز است.
ویزای اقامت کویت جهت زندگی در کویت، شهروندان خارجی بایستی ویزای اقامت این کشور را در ۳ نوع اصلی ویزای کار، ویزای داخلی و ویزای وابسته اخذ نمایند.
ویزای ترانزیت کویت این ویزا حداکثر برای ۷ روز جهت عبور از خاک کویت به مقصدی دیگر، اعتبار دارد.
ویزای ورود کویت این ویزا به دولت و کارکنان بخش خصوصی امکان صدور ویزا برای تهیه کنندگان همکار را می دهد.

 

مهاجرت و اخذ اقامت عمان

عمان از جمله کشورهای ثروتمند حوزه خلیج فارس می باشد که به دلیل شرایط اقتصادی مناسب و فرصت های خوب سرمایه گذاری و کار مورد توجه بخش کثیری از مهاجران خارجی قرار دارد. خارجی های متقاضی مهاجرت به عمان، جهت ورود به عمان بایستی ویزای مربوطه را از یکی از هیئت های دیپلماتیک اردنی اخذ نمایند.

در سالهای اخیر، دولت عمان در سیستم صدور ویزای مهاجرتی خود دست به تحولات مدرنی زده است و اقدام به صدور E-Visa برای اهداف گردشگری، تجاری و اکسپرس ویزا کرده است. بر این اساس، جهت مهاجرت و اخذ اقامت، شما بر اساس اهداف و شرایط مهاجرتی باید یکی از ویزاهای زیر را درخواست دهید: اکسپرس ویزا، ویزای تجاری برای سرمایه گذاران، ویزا برای ملاقات فامیل و دوستان، ویزا برای بازدید رسمی، ویزای ورود چندگانه، ویزای گردشگری اردن.

مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی نظیر قطر

مهاجرت به قطر با وجود شرکت های بزرگ بین المللی و پتانسیل کاری عظیم در حوزه های نفت و گاز و امور دریایی می تواند بهترین ایده برای متقاضیان کار در خارج باشد. مجموعا ویزاهای کشور قطر به ۷ دسته زیر تقسیم میشوند: ویزای کار، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای توریستی، ویزای خانواده، ویزای ازدواج، ویزای پزشکی (ویزای اختصاصی قطر در میان کشورهای عربی).

مهاجرت و اخذ اقامت بحرین

یکی از گزینه های مهاجرتی مخصوصا مهاجرت توریستی و تفریحی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، کشور بحرین می باشد. که در زمره مقاصد اصلی توریستی در بین کشورهای عربی قرار دارد. برای مهاجرت به بحرین شما با دو گزینه ویزا مواجه هستید: ویزای تجاری؛ ویزای توریستی.

ما در این نگارش همراه با شما روند مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی را با هم مقایسه و مرور کردیم. در همین مقاله از انواع ویزاها و شرایط آنها صحبت کردیم و نیز شما را در جریان برخی آمار و ارقام مهاجرتی قرار دادیم. وجه اشتراک همه مهاجرت ها به کشورهای عربی این است که برای انجام مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی نیازمند پیشنهادی از طرف اسپانسر (سیستم کفالت) هستید.

اقامت در کشورهای عربی به منزله حق کار و تحصیل و … نیست و شما باید برای انجام فعالیت هایتان روادید مربوطه را همزمان با ویزای اقامت، در خواست نمایید. اقامت و زندگی به این کشورها منوط به انجام آزمایشات پزشکی و تایید پزشکی در این کشورها می باشد. در صورت وجود هر گونه سوال یا ابهامی در این خصوص، شما می توانید از مشاوره رایگان و تخصصی مشاورین مهاجرتی شرکت آریا توریزم برخورددار شوید.