ویزای جستجوی کار کانادا

canada job seeker

ویزای جستجوی کار کانادا ، شرایط مورد نیاز جهت کار و جستجوی کار در این کشور و موسسات کاریابی در کانادا، در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. کانادا یکی از کشورهای بسیار پیشرفته و به روز است که بازار کار در آن رونق فراوانی دارد. از این رو افراد بسیاری برای کار و زندگی در کانادا، اقدام می نمایند.

این کشور به دلیل کیفیت بالای زندگی و سطح رفاه بالا، کیفیت بالای دانشگاه هایش همچنین نرخ پایین بیکاری و تولید زیاد ناخالصی داخلی، سالانه مهاجران زیادی را برای زندگی، تحصیل و کار به خود جذب می کند. کانادا به دلیل تعداد زیاد مهاجرانش دارای فرهنگی مهاجر پذیر گشته است. در نتیجه مهاجران به راحتی می توانند در این کشور به زندگی و کار بپردازند.

از راههای متفاوتی می توانید به کانادا مهاجرت نمایید که یکی از راه های پرطرفدار مهاجرت به کانادا، مهاجرت کاری است. برای مهاجرت کاری بایستی به جستجوی کار در کانادا بپردازید که این کار را می توانید با روش های متفاوتی انجام دهید. استفاده از سایت های کاریابی، موسسات کاریابی و شرکت در نمایشگاه مشاغل شهر از جمله راه های جستجوی کار در کانادا می باشد.

اخذ ویزای کاری کانادا، از طریق داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی امکان پذیر است. پس از دریافت پیشنهاد کاری، شما می توانید پروسه ی دریافت اجازه ی کار در کانادا و اخذ ویزای کاری را طی نمایید.

نرخ بیکاری کانادا

شرایط اشتغال و نرخ بیکاری یکی از مهمترین مسائلی است که باید متقاضیان قبل از مهاجرت به آن توجه نمایند، چرا که بر این اساس افراد می توانند میزان شانس خود را برای پیدا کردن کار، افزایش دهند.

طبق بررسی های آماری انجام شده در کانادا، نشان داده می شود که نرخ بیکاری در کشور کانادا در سال ۲۰۱۹، چیزی حدود ۶.۳% است که این میزان در مقابل جمعیت کانادا، بسیار مناسب است.

همچنین بر اساس این مطالعات آماری انتظار می رود که هرساله نرخ بیکاری کانادا با کاهش چشمگیری روبرو شود، به همین جهت کشور کانادا می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت کاری افراد باشد.

نحوه پیدا کردن کار و کاریابی در کانادا

داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه های کانادا و سابقه کاری از کارفرمایان کانادایی، از جمله امتیازات مثبت برای متقاضیانی که قصد کار در کانادا را دارند، محسوب می شود.

به همین جهت متقاضیان تازه وارد به این کشور به جهت نداشتن این امتیازات، می توانند علاوه بر جستجوهای فردی و مصاحبه کاری با شرکت های نیازمند به نیروی کار، از طریق موسسات و سایت های کاریابی نیز برای پیدا کردن شغل متناسب با مدرک تحصیلی و تخصص خود اقدام نمایند.

این موسسات با دریافت مقدار کمی هزینه از فرد متقاضی، رزومه کاری او را دریافت و پس از بررسی های انجام شده، متقاضی را بر اساس تخصص، به شرکت های مورد نظر، معرفی می نماید.