ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس بسته به نوع هدف سفر شما به این کشور، در سه نوع مختلف صادر می‌شود. از آنجایی که کشور انگلستان یکی از مطرح‌ ترین کشورهای جهان در زمینه‌ های سیاسی و رفاه اجتماعی و اقتصادی است میزان مهاجرت به کشور انگلیس افزایش یافته است و روش‌‌‌های مختلفی نیز برای مهاجرت به انگلیس دیده می‌شود که هر یک بر اساس شرایط افراد می‌تواند گزینه جالبی به نظر برسد. این کشور ۵۰ میلیون جمعیت دارد و بزرگترین کشور بریتانیای کبیر محسوب می‌شود. طبق آماری که به دست ما رسیده است، سیستم تحصیلی پیشرفته در کشور انگلیس به صورتی است که یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به کشور انگلیس به وسیله ویزای تحصیلی خواهد بود. پایتخت انگلیس بیشترین میزان مهاجران تحصیلی را به خود اختصاص می‌دهد این روش به دلیل عدم نیاز به هزینه بالا از دسته روش‌های بسیار عالی برای مهاجرت به کشور انگلیس محسوب می‌شود و می‌تواند برای جوانانی که به دنبال آینده تحصیلی خوبی هستند بهترین گزینه باشد.

انواع ویزای توریستی انگلیس عبارتند از:

۱. ویزای توریستی انگلیس با هدف بازدید از خانواده:

متقاضی ویزای توریستی انگلیس در صورتی که با هدف بازدید از خانواده خود به این کشور سفر کند، باید ویزای توریستی بازدید از خانواده را درخواست دهد. برای درخواست این نوع ویزا باید از خانواده خود در انگلیس دعوت نامه معتبر ارائه کنید. در این دعوت نامه حتما باید نسبت شخص متقاضی با شخص دعوت کننده ذکر شود.

۲. ویزای توریستی انگلیس با هدف تفریح و گردشگری:

اگر با هدف تفریح قصد سفر به انگلیس را دارید، باید ویزای تفریح و گردشگری توریستی انگلیس را درخواست کنید. برای درخواست این نوع ویزا، نیازی به دعوتنامه نیست و فقط به تاریخچه سفری و منابع مالی شما توجه می‌شود.

۳. ویزای توریستی انگلستان با هدف تجاری:

اگر با هدف حضور در همایش ها، سمینار ها و یا جلسات تجاری قصد سفر به انگلیس را دارید، باید ویزای توریستی تجاری انگلیس را درخواست کنید. برای درخواست این نوع ویزا، نیاز به دعوت نامه از سوی برگزار کننده همایش یا سمینار و یا شرکتی که بازدید می‌کنید، می‌باشد.

روش‌ های دیگر مهاجرت به انگلیس

یکی از روش‌های بسیار مهم برای مهاجرت به کشور انگلیس از طریق سرمایه‌ گذاری است که دارای حداقل بودجه مورد نظر بوده و یک سری قوانین مخصوص به خود دارد. این ویزا به صورت ترکیبی برای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در این کشور صادر می‌شود و عموماً شرایط آن در هر سال با تغییراتی هر چند جزئی همراه است.


از دیگر روش‌های مهاجرت به کشور انگلیس از طریق ازدواج است که به نوبه خود دارای شرایط خاصی است. در نظر داشته باشید که برای مهاجرت به کشور انگلیس باید قوانین ازدواج به طور دقیق رعایت شود. کار و تخصص از دیگر نوع مهاجرت به کشور انگلیس محسوب می‌شود که با هدف مشخصی همراه است در نظر داشته باشید که کاریابی در این کشور نیاز به بررسی‌های دقیقی دارد و شاید کار ساده‌ای نباشد.


تحصیل نیز به نوبه خود از دسته روش‌های خوب مهاجرت به کشور انگلیس است که با مزایای زیادی همراه است و تمام کسانی که این روش را انتخاب می‌کنند شانس بیشتری در ورود به بازار کار این کشور دارند، ویزای تحصیلی انگلیس در وضعیت مالتی قرار دارد و می‌تواند چندین بار ورود و خروج را برای آن در نظر گرفت. یک موضوع بسیار مهم در زمینه مهاجرت به کشور انگلیس نیز با شرایط خاص مانند کارآفرینی و یا فعالیت‌های استارت آپی وجود دارد که قوانین این سری ویزا به نوبه خود دستخوش تغییرات است.