منچستر سیتی

manchester city

منچستر سیتی علاوه بر آنکه در فوتبال حرف های زیادی برای گفتن دارد، در زمینه معماری و زیبایی شهری نیز قابل توجه و تقدیر است. در ادامه مطلب قصد داریم بر اساس معیارهای مختلف، زندگی در شهر منچستر را بررسی نماییم.

منچستر در شمال غربی انگلستان قرار گرفته و یکی از کلان شهرهای این سرزمین است. این شهر از اسم و رسم خوبی برخوردار است و هر سال گردشگران بسیاری به سوی آن روانه می شوند. منچستر امکانات خوبی دارد و جزو شهرهای پیشرفته دنیا شمرده می شود. مساحت شهر به حدود ۱۱۵ کیلومترمربع می رسد. شهر منچستر سومین شهر بزرگ کشور انگلیس و همچنین هفتمین شهر از لحاظ جمعیت می باشد.

منچستر سیتی فاصله چندانی از دریای ایرلند ندارد و آب و هوایش اقیانوسی معتدل است. به وقت تابستان این شهر آب و هوای ملایم دارد و در فصل زمستان، بسیار سرد می شود. منچستر جاذبه های متعددی را در خود جای داده است که در ادامه نگاهی به آن ها خواهیم داشت.

منچستر از شرایط حمل‌ و نقل عمومی بسیار خوبی برخوردار است و بیش از هر شهر دیگری در بریتانیا با شبکه‌های جاده‌ای احاطه‌ شده است که زندگی در منچستر به یک زندگی مطبوع تبدیل می‌کند.

منچستر به دلیل محبوبیت روزافزون صنایع آن و امکانات رفاهی گسترده‌ای که دارد، یک مکان ارزشمند برای زندگی است. از هزینه مسکن گرفته تا اوقات فراغت و سرگرمی، شما در منچستر نسبت به تمامی شهرهای دیگر انگلستان، نسبت به پولی که هزینه می‌کنید، مزایای بسیار زیادی کسب می‌کنید.

معروف است که منچستر، شهری پرجنب‌وجوش و پویاست و بازدیدکننده‌های سراسر اروپا و جهان را به دلیل جاذبه‌های بسیار زیاد و مراکز خرید و اماکن تفریحی، جذب می‌کند.

نواحی مسکونی در منچستر و اطراف آن، ترکیبی از سنت و مدرنیته را در معماری خود دارند. به‌طورکلی، ویژگی‌های قدیمی‌تر را می‌توان در مرکز دید. اکثر نواحی مسکونی معمولاً خارج از نواحی شهری اصلی منچستر قرار دارند.