صرافی دیجیتال

cryptocurency

صرافی دیجیتال مهمترین بخش از بازار بزرگ کریپتوکارنسی هستند. در این مقاله کوتاه سعی شده است تا به طور خلاصه نحوه کار و فعالیت صرافی‌ ارز دیجیتال برای شما شرح داده شود.

صرافی‌های ارز دیجیتال چگونه کار می‌کنند؟

صرافی‌های ارز دیجیتال مکانی مجازی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستند. نرخ و قیمت یک ارز دیجیتال توسط همین عرضه و تقاضا در صرافی‌ها به دست می‌آید. بدیهی‌ ست هر چقدر تقاضای خرید یک ارز بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد و بالعکس. البته عوامل مصنوعی دیگری هم می‌تواند در قیمت‌ها تاثیرگذار باشد.

صرافی‌های ارز دیجیتال می‌توانند از نظر امکانات و عملکرد با یکدیگر متفاوت باشند. در اکثر موارد، صرافی‌های ارز دیجیتال واسطه‌ای برای خریداران و فروشندگان هستند. عملکرد آن‌ها به این گونه است که صرافی وظیفه بهم‌رسانی سفارشات خرید و فروش بین کاربران را انجام می‌دهد و از هر معامله انجام شده کمیسیون دریافت می‌کند. این نوع صرافی‌ها برای ارزهای پشتیبانی شده در سایتشان، کیف پول قرار می‌دهند تا کاربر بتواند ارزهای دیجیتال مختلف را به صرافی وارد یا آن را برای معاملات بعدی ذخیره کند.

نوع دیگر صرافی ارز دیجیتال وجود دارد که کاربران با مالکان سایت خرید و فروش می‌کنند. این صرافی‌ها اغلب محلی هستند و به کاربران کشور یا منطقه خاصی سرویس می‌دهند.

چرا قیمت‌ها در صرافی‌های ارز دیجیتال کمی بایکدیگر متفاوت است؟

به دلیل اینکه صرافی‌های ارز دیجیتال به طور جداگانه فعالیت دارند، نسبت به عرضه و تقاضا و خرید و فروش‌های انجام شده در هر صرافی قیمت متفاوت است و قیمت‌های جهانی از برایند قیمت‌های مختلف در صرافی‌ها به دست می‌آیند.

همانطور که اشاره کردیم، در هر صرافی، قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال نسبت به حجم معاملات و عرضه و تقاضا محاسبه می‌گردد. این بدان معنی است که هر چه یک صرافی بزرگتر باشد، قیمت مناسب و واقعی تری نسبت به قیمت جهانی به دست می‌آید.

برای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال مشابه با آن قیمت ثابت معنایی ندارد و در هر لحظه می‌تواند تغییر کند.

خدمات صرافی دیجیتال آریا توریزم:

  • خرید و فروش و ارائه ارزهای دیجیتال، بیت کوین، لایت کوین، تتر و انواع ارزهای رمز پایه
  • ارائه انواع خدمات نقل و انتقالات کیف پول های اینترنتی، پرفکت مانی، اسکریل، بایننس، بلاک چین و انواع کیف پول های موجود
  • نقل و انتقال سریع و امن پول با کمترین هزینه به تمام نقاط دنیا از طریق صرافی دیجیتال
  • تبدیل ارز دیجیتال به دلار، یورو، لیر، تـومان و بالعکس
  • ایجاد حساب شخصی و برگزاری کلاس های آموزشی سرمایه گذاری و ترید ارزهای دیجیتال