شهر لیورپول

liverpool city

شهر لیورپول انگلستان از آب و هوای گرم و معتدلی برخوردار است. در این شهر حتی در کم ‌بارش ‌ترین ماه‌های سال، باران زیادی می‌بارد. این آب‌ و هوا بر اساس دسته بندی سامانه کوپن گایگر در رده آب ‌وهوای اقیانوسی طبقه‌ بندی می‌شود. دمای میانگین این شهر° ۹.۴C  و میانگین بارش های آن ۷۹۶ میلی‌متر است.

لیورپول بیش از هر شهر دیگری غیر از پایتخت انگلستان، دارای گالری، موزه و مکان‌های دیدنی است. هر جاذبه گردشگری آن به‌ نوبه خودش منحصربه‌ فرد است و خاطره بازدید از آن ها در ذهن به یادگار می ماند.

در لیورپول غیر از موزه و گالری، ساختمان‌های تاریخی خاص، مراکز هنری و ورزشی متعددی وجود دارد. این امر باعث می شود که زندگی در این شهر به کام شهروندانش دلنشین تر شود.

شهر لیورپول زادگاه گروه‌های چهارتایی بیتل (Fab Four) است. پیشنهاد ما این است که بعدازظهر خود را در موزه بیتل ها (Beatles Story) سپری کنید. همچنین می توانید خانه‌ هایی را که جان لنون و پول مک کارتنی در آنجا بزرگ‌ شده‌اند را مشاهده نمایید. ورق زدن سرگذشت بزرگان هر کشور می تواند بسیار مفید و عبرت انگیز باشد.

• در لیورپول هفت موزه وجود دارد که بازدید از آنها رایگان است. شما می‌توانید به سایت Tate Liverpool موزه هنرهای مدرن لیورپول رفته و از جزئیات موزه‌ها مطلع شوید.

• لیورپولی‌ها همگی عاشق ورزش هستند. این شهر زادگاه دو تیم بزرگ لیگ برتر فوتبال یعنی لیورپول و اورتون است.

• بسیاری از جاذبه‌های اصلی لیورپول در حول ‌و حوش Albert Dock واقع‌ شده‌اند. پس بهتر است به تورهای پیاده‌ روی لیورپول که هرروز برگزار می‌شود، ملحق شوید.

• از لندن تا لیورپول با قطار ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه راه است.

در مورد هزینه های زندگی در شهر زیبای لیورپول خوب است بدانید که:

هزینه ماهانه زندگی یک خانواده چهارنفره بر اساس برآوردهای مرکز (Numbeo.com) بدون احتساب اجاره خانه  ۱۹۸۳پوند

هزینه زندگی یک نفر بدون احتساب اجاره خانه  ۵۷۳پوند.

شاخص هزینه زندگی در لیورپول ۷۹.۲۵% بالاتر از تهران است.

رتبه هزینه زندگی در شهر لیورپول ۲۴۹ در بین ۵۲۱ شهر جهان است.

در لیورپول شاخص هزینه زندگی ۶۸/۲۷ است.