شرایط زندگی در کانادا

شرایط زندگی در کانادا و تحقیق در این باره، یکی از الزامات منطقی جهت مهاجرت به کانادا است که باید قبل از هر تصمیمی بدان اقدام نمود. مهاجرت به کانادا در سال های اخیر نزد ایرانیان یک یبیشترین مقاصد مهاجرتی بوده است. در ادامه قصد داریم که شما را با مزایا و معایب زندگی در کانادا آشنا کنیم.

مزایای زندگی در کانادا

وضعیت سلامت:

مردم کانادا از نظر وضعیت سلامتی شرایط بسیار خوبی دارند و متوسط طول عمر در این کشور برای مردان و زنان به ترتیب ۸۰ و ۸۴ سال است.

وضعیت اقتصادی کانادا:

کانادا دارای اقتصادی قوی و رو به رشد است که این موضوع شرایط زندگی را برای افراد بسیار راحت تر می کند.

پایین بودن آمار جنایت در کانادا:

آمار جرم و جنایت در کانادا بسیار پایین است و از این نظر کانادا یکی از امن ترین کشورهای جهان محسوب می شود.

فستیوال های متعدد:

فستیوال های بسیاری هر سال در نقاط مختلف کانادا برگزار می شوند و این موضوع، کانادا را به کشوری مناسب برای تفریح و سرگرمی تبدیل کرده است.

بازار کار:

کشور کانادا با استقبال از افراد جدیدی که وارد این کشور می شوند، موقعیتی مناسب برای تمامی جویندگان کار را فراهم می کند.

مردم خوب:

بعد از آمدن به کانادا متوجه خواهید شد که مردم کانادایی بسیار خوش برخورد و دوست داشتنی هستند که این موضوع، زندگی را برای مهاجران بسیار راحت می کند. در حقیقت این کشور بسیار مهاجر پذیر است.

معایب زندگی در کانادا

قوانین و مقررات بسیار زیاد:

بیشتر مردم کانادا بر این باورند که قوانین و مقررات اعمال شده توسط دولت حتی در تصمیم های شخصی و زندگی روزمره کانادایی ها نیز تأثیر می گذارد.

life expenses in canada

هزینه نسبتا بالای زندگی:

هزینه زندگی در اکثر شهرهای بزرگ کانادا بسیار بالا است. زندگی در کانادا نسبت به بسیاری از کشورهای جهان دارای هزینه بیشتری است.

شرایط آب و هوا:

پیش از انتخاب کانادا به عنوان کشور مقصد، مطمئن شوید که شرایط آب و هوا را نیز در نظر گرفته اید. آب و هوای این کشور سرد است؛ بنابراین اگر تحمل سرما را ندارید، به آب و هوای شهری که برای زندگی انتخاب می کنید دقت کنید.

کانادا از جمله کشورهایی است که در فصول مختلف، فستیوال های متعددی را برگزار می کند. در ادامه به برخی از فستیوال های مشهور این کشور خواهیم پرداخت.

فستیوال جاز مونترال

فستیوال جاز مونترال هرساله در ماه های ژوئن و جولای برگزار شده و نزدیک به ۵۰۰ کنسرت را شامل می شود که بیشتر (در حدود  سه چهارم) آنها رایگان هستند. این فستیوال هرساله میزبان ۲۰۰۰ موزیسین از ۲۰ کشور مختلف است.

فستیوال کمدی فقط برای خنده مونترال

فستیوال کمدی فقط برای خنده مونترال (Montreal just for laughs comedy festival) از سال ۱۹۸۳ شروع به فعالیت کرده است و مردم را تنها برای تفریح، سرگرمی و خنده دورهم جمع می کند. این فستیوال که به عنوان یکی از مشهورترین فستیوال های کمدی جهان شناخته می شود، هرساله در ماه جولای برگزار می شود.

Vancouver celebration of light

فستیوال نور ونکوور

فستیوال نور ونکوور  (Vancouver celebration of light) که بزرگ ترین آتش بازی در جهان است، هر تابستون برگزار می شود. این فستیوال در سه شب ( در انتهای جولای) در ونکوور برگزار می شود.

فستیوال همگانی ادمنتون

فستیوال ادمنتون (Edmonton folk festival) از سال ۱۹۸۰ شروع شد و امروزه به عنوان یکی از فستیوال های پیشتاز فولک ۱ در جهان محسوب می شود.

فستیوال بین المللی فیلم تورنتو

فستیوال بین المللی فیلم تورنتو (Toronto international film festival) یکی از فستیوال های پیشتاز در جهان بوده که هرساله در ماه سپتامبر برگزار می شود.

Canada day celebrations

فستیوال روز کانادا

فستیوال روز کانادا (Canada day celebrations) از جمله جشن های مورد علاقه ی بسیاری از افراد کانادایی است؛ زیرا روز ملی کشور کانادا (روز تولد کانادا به عنوان یک کشور) را جشن می گیرد. این جشن در روز ملی کانادا (۱ جولای) برگزار می شود.