شرایط تحصیل در کانادا

education in canada

شرایط تحصیل در کانادا مسئله مهمی است که قبل از اتخاذ تصمیم برای مهاجرت تحصیلی به این کشور، لازم است از آن آگاهی داشته باشید. ویزای تحصیلی یکی از انواع ویزا های موقت کانادا است که متقاضیان واجد شرایط می توانند در مقاطع قبل از مدرسه تا تحصیلات عالیه به تحصیل در کانادا ادامه دهند.

برخی از مهم ترین مزایای تحصیل در کانادا:

  • سطح بالای آموزش در دانشگاه ها و کالج ها
  • پایین تر بودن هزینه تحصیل در کانادا نسبت به دیگر کشورهای مطرح انگلیسی زبان
  • زبان انگلیسی به عنوان زبان غالب در بیشتر شهرهای کانادا
  • امنیت و کیفیت بالای تحصیل و زندگی

مراحل دریافت پذیرش از دانشگاه ها و کالج های کانادا:

  1. متقاضی باید ابتدا دانشگاه (یا کالج) و رشته مورد علاقه خود را انتخاب و با مراجعه به وب سایت دانشگاه، شرایط ویژه رشته مورد نظر خود را پیدا کند. در مقاطع تحصیلات تکمیلی (به ویژه مقطع دکتری) معمولا مکاتبه با یکی از اساتید دانشگاه در رشته مورد نظر و دریافت تأیید و توصیه نامه از وی ( پیش از اقدام جهت دریافت پذیرش) لازم است.
  2. متقاضیان بعد از اطلاع از شرایط پذیرش در دانشگاه و رشته مورد نظر باید مدارک مورد نیاز را آماده و در سایت دانشگاه آپلود کنند و برای دریافت نامه پذیرش منتظر بمانند.
  3. اگر شرایط فرد با شرایط مورد نیاز برای دانشگاه مطابقت داشته باشد، نامه ای تحت عنوان (نامه پذیرش) از دانشگاه برای فرد ارسال می شود. در مقاطع تحصیلات تکمیلی ( به ویژه مقطع دکتری) معمولا مکاتبه با یکی از اساتید دانشگاه در رشته مورد نظر و دریافت تأیید و توصیه نامه از وی ( پیش از اقدام جهت دریاف پذیرش) لازم است. البته در اکثر موارد (به ویژه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های برتر) داشتن حداقل شرایط، تضمین کننده و دریافت پذیرش نیست و کمیته پذیرش (و استاد مورد نظر) از بین دانشجویان بهترین ها را انتخاب می کنند.
  4. متقاضیان تحصیل در دانشگاه های استان کبک باید CAQ دریافت کرده و همراه با مدارک خود در سایت سفارت آپلود کنند.
  5. بعد از دریافت نامه پذیرش، باید به سایت سفارت کانادا رفته و برای دریافت ویزا و اجازه تحصیل (استادی پرمیت) اقدام شود.