تور سنگاپور

singapore

تور سنگاپور کشوری در جنوب شرقی آسیا که اغلب آن را با سواحل زیبا و باغ های سرسبزش می شناسند. کشور سنگاپور با در کنار هم قرار گرفتن چندین جزیره تشکیل شده است. این کشور در بخش جنوب شرقی آسیا قرار دارد و مساحت آن نیز ۷۲۱ کیلومتر مربع است. این کشور چهارمین اقتصاد بزرگ در دنیا شناخته شده است. سنگاپور از نظر زمانی ۴ ساعت و نیم از تهران جلوتر است، زبان رسمی در این کشور انگلیسی، تامیل و مالایی است. واحد پول سنگاپور دلار این کشور اعلام شده است.

این کشور از نظر آب و هوا معتدل است و میانگین دما در سنگاپور نیز بین ۲۵ الی ۳۱ درجه سانتی‌گراد اعلام شده است. قیمت دلار کشور سنگاپور نسبت به سایر کشورها ارزان‌تر است. بازار کلارک ترکیبی از بازارهای قدیمی سنگاپور و مراکز خرید مدرن است؛ چرا که قدمت این مجموعه به ۱۵۰ سال پیش بر می گردد. کلارک کی اوایل تنها بازاری ساده بود که در کنار رودخانه سنگاپور به پا شده بود، اما به مروز زمان گسترش یافت و حتی شکل و شمایلش تحت تاثیر پیشرفت شهر، به روز شد.

visit singapore

امروز اگر به کلارک کی بروید، بازاری را در اسکله خواهید دید که طیفی از انواع رستوران ها را در خودش جای داده است. در کلارک کی خبری از برندهای لوکس پوشاک و کیف و کفش نیست؛ اما در مقابل دنیایی از خوشمزه های محلی را در رستوران های بزرگ و کوچک دارد. در واقع می توان گفت کلارک کی بهترین جا برای تفریح و خوشمزه گردی در سنگاپور است.

ان‌جی آن سیتی، مرکز خریدی محبوب است که با قدمت بیست و پنج ساله‌اش، امروزه نمایندگی طیفی از برترین های برندهای دنیا و برندهای مناسب را در ساختمان خود دارد. مجموعه ای از فروشگاه های پوشاک، سالن های زیبایی، رستوران و کافه، زیورآلات و … را در یکی از هفت طبقه این مرکز خرید می یابید. تفاوت عمده این مرکز خرید با دیگر مراکز خرید معرفی شده در این لیست، هزینه های مناسب آن است. یعنی گرچه فروشگاه هایی مانند بولگاری، هرمس، گوچی، زارا و منگو را می توانید در ان‌جی آن سیتی ببینید اما اغلب سایر برندها ژاپنی اند و خرید از آن ها مقتصدانه است.

هرگاه نام موزه به میان می آید بعضی ها از بازدید این مکان ها سر باز می زنند و می گویند علاقه ای به تاریخ ندارند و به سفر آمده اند تا خوش گذرانی کنند. نام موزه با تاریخ و وقایع گذشتگان گره خورده است؛ اما امروز آریا توریزم قصد دارد شما را با موزه ای آشنا کند که حتی کسانی که هیچ علاقه ای به بازدید از موزه ها ندارند مشتاقانه به سوی آن خواهند آمد.

به گردش در موزه مادام توسو در تور سنگاپور خواهیم رفت؛ موزه هایی زنجیره ای که در چند شهر بزرگ دنیا شعبه دارند و همه آن ها هم بسیار موفق و پرآوازه در حال فعالیت هستند. در این موزه ها ماکت هایی از مشاهیر دنیا به نمایش در آمده اند، افرادی مثل ملکه انگلستان یا بازیگران بزرگ هالیوود. یکی از شعبه های بسیار معروف موزه مادام توسو در سنگاپور قرار دارد؛ شاید کسی تصور نکند در سفر به سنگاپور بازدید از موزه، آن هم موزه مادام توسو از محبوب ترین تفریح ها باشد؛ اما این موزه در سنگاپور آن قدر مشهور و پرطرفدار شده که از ساعت ها پیش از شروع ساعت کاری آن علاقه مندان جلوی درهایش صف می کشند.