تور هند

india tour

تور هند گشت و گذار در کشور رنگ ها است. به هندوستان می رویم؛ مکانی که به سرزمین هفتاد و دو ملت شهره است. این کشور در جنوب قاره آسیا قرار دارد و بخش اعظمی از شبه قاره هند را شامل می شود. سرزمین هند با کشورهایی همچون پاکستان، بنگلادش، نپال و چین مرز دارد؛ سری لانکا نیز، با فاصله کمی در جنوب هندوستان و در میان آب ها قرار گرفته است.

کشور هند علاوه بر آن که اقوام و دین های متفاوتی را در خود جای داده است، جغرافیای بسیار متنوعی نیز دارد؛ جاذبه های طبیعی بسیاری در این کشور وجود دارد، اما این سبب نمی شود که بناهای تاریخی با معماری های منحصر به فرد را از یاد برد. همچنین مردم، یکی از اصلی ترین دلایل سفر به هندوستان هستند. به جرات می توان گفت، هندی ها از جاذبه های تماشایی کشورشان شمرده می شوند؛ افراد زیادی از سراسر دنیا تنها برای هم نشینی با این مردم راهی این کشور می شوند.

هند یکی از مقاصد جذاب و پرطرفدار در میان گردشگران است که با جلوه هایش دوستداران سفر را به سوی خود می کشاند. در این کشور می شود طعم تازه ای از فرهنگ و آداب و رسوم را چشید، جاذبه های رنگین و منحصر به فردی را دید و با مردمی آشنا شد که شیوه هایی متفاوت برای زندگی دارند. در هر گوشه از این کشور می توانید جاذبه ای تازه ببینید و با فرهنگ و آموزه هایی متفاوت آشنا شوید. سفر به هند شما را به دنیایی دیگر می برد؛ جایی که طبیعت، مردم و تاریخ دست در دست هم داده اند تا لحظاتی فراموش نشدنی را برای تان بیافرینند.

taj mahal india

جاذبه های هند بسیار زیاد هستند به ویژه بخش‌های شمالی این سرزمین که شهرهایی نظیر آگرا، دهلی و جیپور را در بر می‌گیرد، برای سفر بسیار مورد توجه هستند. هند سرزمینی پر جنب و جوش است در این کشور دو دنیای سنتی و مدرن با هم مزوج شده­ اند. میراث فرهنگی هندوستان بسیار غنی است که نتیجه قرن­های مختلف آمیخته شدن فرهنگ ها و ادیان گوناگون است. این تفاوت­ها باعث ایجاد تنوع زیادی در معماری و هنر و آثار تاریخی این کشور شده­ است.

بهترین زمان برای بازدید از هند از اکتبر تا ماه مارس است. هند به دلیل وسعت زیاد دارای الگوهای آب و هوایی متنوع است. رشته کوه­های بلند هیمالیا در شمال هند از وزش باد سرد به داخل کشور جلوگیری می کند و زمستان­ها گرم و تابستان­ها می تواند خیلی گرم شود. هندوستان کشور گرمسیری است و تحت تاثیر سه فصل اصلی قرار دارد.