تور هلند

Netherlands tour

تور هلند شما را به سرزمین­ گل ­های لاله می ­برد. هلند، کشوری در شمال غربی اروپا، به خاطر داشتن مناظری وسیع از کانال‌ها، زمین­ های پر از گل‌های لاله، آسیاب‌های بادی و مسیرهای دوچرخه‌ سواری شناخته شده است. همسایه‌های این کشور آلمان از شرق، ‌بلژیک از جنوب و از غرب نیز با فاصله دریایی با بریتانیا همجوار است.

آمستردام، پایتخت این کشور، به خاطر موزه Rijks ، موزه ون گوگ و خانه‌ای که آن فرانک (Anne Frank) روزنامه نگار یهودی در طول جنگ جهانی دوم پنهان شده است، مشهور است. قصرهای Canalside و کارهای هنری از جمله آثار رامبراند (Rembrandt) و ورمیر (Vermeer) از قرن هفدهم باقی مانده است. در تور آمستردام، خواهید دید که این شهر به خاطر آثار هنری آن، سیستم کانال‌های آبی شگفت انگیز و خانه‌های باریک با نمادهای منحصر به فرد، به عنوان میراث عصر طلایی قرن هفدهم، معروف شده است.

Amsterdam

پارک‌های زبیای پر از گل و کافی‌‌ شاپ‌های جالب و عجیب غریب از جاهای دیدنی آمستردام است که در سفر به هلند خواهید دید. شهرهای معروف هلند، رتردام، ایندهوون و تیلبورخ می‌باشد. شهر لاهه در غرب کشور هلند واقع شده و پایتخت اداری این کشور و مرکز استان هلند جنوبی است. لاهه در زبان هلندی، Den Haag با تلفظ دِن‌هاخ است و در زبان فارسی از La Haye با تلفظ فرانسوی آن، گرفته شده است. لاهه با عنوان  پایتخت حقوقی جهان، نیز شناخته شده است، زیرا یکی از ستادهای سازمان ملل متحد بوده، و چند مؤسسه این سازمان از جمله دادگاه بین‌المللی در این شهر قرار دارد.  در سفر به لاهه می­ توانید از این دادگاه دیدن کنید. لاهه پس از آمستردام و روتردام، سومین شهر بزرگ هلند به‌شمار می‌رود.

جمعیت کشور هلند حدود ۱۷ میلیون نفر می­ باشد. کد تماس تلفنی کشور ۳۱+ است. زبان رسمی این کشور هلندی است و زبان‌های رایج دیگر انگلیسی و آلمانی هستند و اکثر ساکنین در سفر به هلند با خوشرویی با شما به زبان انگلیسی صحبت می­ کنند. واحد پول رسمی این کشور،  ارز رسمی اتحادیه اروپا  یعنی یورو می‌باشد که با کد EUR و علامت اختصاری  € نمایش داده می ­شود.