تور مالزی

Malaysia tour

تور مالزی شما را به کشوری غنی از ترکیب جاذبه های طبیعی با شهرهای مدرن و بسیار پیشرفته می ­برد. مالزی یک کشور آسیای جنوب شرقی است که بخشی از شبه جزیره مالا پنینسولا و جزیره بورنئی را اشغال می‌ کند. از شمال به جزیره Borneo محدود است، از طرف غرب با تایلند هم مرز است. مرز مالزی با سنگاپور به وسیله یک جاده یا یک پل به هم متصل می­ شوند و در دریای جنوبی چین دارای خط ساحلی با تنگه Malacca است. مالزی از سمت شرق نیز با برونئی و اندونزی هم مرز است.

Malaysia jungles

این کشور به خاطر سواحل زیبا، جنگل های بارانی و ترکیبی از تأثیرات فرهنگی مالایی، چینی، هند و اروپایی شناخته شده است. مالزی، کشوری گرم و دلپذیر و شامل ۱۴ ایالت و ۳ قلمرو فدرال است. این کشوردر طول زمان، با سرمایه گذاری های خود در فن آوری های پیشرفته و ثروت نفت، به یکی از کشورهای ثروتمند در آسیای جنوب شرقی تبدیل شده است. از آنجایی که مالزی یک کشور توسعه یافته است و همه چیز با تکنولوژی پیشرفته به خوبی کار می کند، با این حال قیمت های آن در مقایسه با دیگر کشورهای توسعه یافته در مجاورت آن، مانند سنگاپور، بسیار مناسب تر است. به همین دلیل سفر به مالزی برای بسیاری از گردشگران، انتخاب اول به شمار می رود.

KualaLumpur

کوالالامپور، پایتخت این کشور درکنار مردم محلی جذاب و جاذبه های طبیعی، دارای ساختمان­ های مستعمراتی، مناطق تجاری مختلف و آسمان خراش های عظیم است. کوالالامپور،  به مناطق متعددی تقسیم می­‌شود، مرکز اصلی آن مثلث طلایی است که شامل منطقه مشهور تجاری بوکیت بینتانگ (Bukit Bintang)، سیتی سنتر کوالالامپور (KLCC) و محله چینی ها (Chinatown) است. این شهر در جهان، توسط نشانه های متعددی شناخته شده است، از جمله برج های دو قلوی پتروناس (Petronas) ، بازار کلاه (Petaling Street) و غارهای Caves Batu بسیار شناخته شده اند.

جمعیت کشور حدود ۳۲ میلیون نفر است. ارز رسمی کشور رینگت مالزی است که با علامت اختصاری MYR مشخص می­ شود که می بایست در سفر به مالزی با خود به همراه داشته باشید. یک دلار آمریکا حدود ۴ رینگت مالزی است.