تور ایتالیا

italy tour

تور ایتالیا دیدار از یک کشور اروپایی با خط ساحلی طولانی مدیترانه است. ویژگی منحصر به فرد آن در فرهنگ وتاریخ و غذاهای مخصوص ایتالیایی، سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده است. این شبه جزیره ایتالیایی دراز و چکمه‌ ای شکل، در قسمت‌های جنوبی آلپ واقع شده، دارای دشت‌های وسیع و دره‌های سرسبز و برخی از جزایر از جمله سیسیل و ساردینیا است.

ایتالیا یک کشور توسعه یافته دارای زیرساخت‌های گسترده صنعتی، تاریخ فرهنگی غنی و چندین محصول صادراتی مرغوب است. ایتالیا دارای بالاترین میزان تولید ناخالص داخلی (GDP) و در مقام هشتم در جهان با ۳هزار تریلیون دلار است.

Rome italy

پایتخت آن، رم، با آثار باشکوه باستانی و هنر ومعماری برجسته معروف می‌باشد. رم پرجمعیت ترین شهر ایتالیا و در مقام چهارم شهرهای پرجمعیت اروپاست. دیگر شهرهای بزرگ آن عبارتند از فلورانس، با شاهکارهای عصررنسانس مانند “مجسمه داوود” میکل آنژ و کلیسای مشهور فلورانس، ونیز، شهر رویایی کانالهای آبی و میلان، پایتخت مد ایتالیا که دارای صنایع بسیار است.

زبان رسمی این کشور، ایتالیایی است. ایتالیا از دیرباز مهاجران زیادی را پذیرا بوده است و بنابراین زبان‌های رایجی مثل رومانیایی، عربی، آلبانیایی و اسپانیایی در آنجا وجود دارد. صحبت به زبان انگلیسی در کشور ایتالیا و شهر رم رایج نمی‌باشد، ولی با این حال در سفر به ایتالیا و تور رم می‌توانید کسانی را بیابید که به زبان انگلیسی شما را راهنمایی کنند.

واحد پول کشور ایتالیا یورو است، با اسکناس‌های مشابه بقیه کشورهای اتحادیه اروپا ولی سکه‌های یورو با نمادهای ایتالیایی است.