تور ارمنستان

armenia tour

تور ارمنستان شما را به دیار یک کشور سنتی ارامنه خواهد برد. جاذبه های ارمنستان بسیار زیادند و طبیعت ارمنستان نیز مزید بر علت شده تا سفر به این کشور جذابیت بالایی برای مسافران داشته باشد. کشور ارمنستان در منطقه قفقاز جنوبی قرار گرفته است و از شمال با گرجستان، از شرق با جمهوری آذربایجان، از غرب با ترکیه و از جنوب با ایران و نخجوان مرز دارد. پایتخت و بزرگ ترین شهر ارمنستان نیز ایروان است که در امتداد رود هرازدان قرار گرفته است.


ارمنستان یا Armenia یکی از کشورهای جمهوری سابق شوروی در منطقه کوهستانی قفقاز بین آسیا و اروپا است. زبان ارمنی، زبان رسمی این کشور، یکی از قدیمی ترین زبان ها در جهان است. به دلایل سیاسی و تاریخی، زبان روسی رایج ترین زبان خارجی بین ارامنه است. انگلیسی دومین زبان خارجی است که در سفر به ارمنستان به راحتی می­‌توانید با آنها صحبت نمایید. ارز رسمی کشور درام ارمنی است که با علامت اختصاری AMD نمایش داده می ­شود.

ارمنستان اولین کشور جهان بود که مسیحیت را پذیرفت و به همین سبب برخی از قدیمی ترین و زیباترین کلیساهای مسیحی جهان را میزبانی می کند. حتی اگر مسیحی نیستید باز هم به فضای سرشار از معنویت و تاریخ این بناها قدم بگذارید و محو تماشای آنها شوید. این تجربه ای است که به هیچ وجه نباید آن را از دست بدهید. 

شاید شهرهای ارمنستان از نظر شما دارای جلوه هایی تماشایی و زیبا باشند اما آنچه که بیرون از شهر و در حومه آن انتظارتان را می کشد، فراتر از تصور شماست. پس تمام وقت خود را در فضای شهرها نگذرانید؛ دل از این فضاها بکنید و کمی آن طرف تر به نظاره چشم اندازها و مناظری شگفت انگیز بنشینید تا خاطره ای فراموش نشدنی را برای خود بسازید.

جاذبه های توریستی ارمنستان

armenia

تندیس مام ارمنستان | Mother Armenia: مجسمه مام ارمنستان ۲۲ متر ارتفاع دارد و توسط آرا هاروتیونیان طراحی شده است. این تندیس در پارک پیروزی قرار دارد و چشم‌اندازش رو به شهر ایروان است. تا پیش از سال ۱۹۶۲، به جای این تندیس، مجسمه‌ای از ژوزف استالین در این مکان قرار داشت که به یاد پیروزی در جنگ کبیر میهنی شوروی در ۲۹ نوامبر ۱۹۵۰ ساخته شده بود. 

قلعه آمبرد | Amberd: این قلعه‌ در دامنه کوه آراگاتس و در ۶.۴ کیلومتری شمال روستای بیوراکان قرار دارد. قلعه آمبرد در ارتفاع ۲۳۰۰ متری از سطح دریا ساخته شده است و قدمتش به قرن ۱۰ میلادی می‌رسد. بد نیست اشاره کنیم که نام این بنا به معنای قلعه‌ای درون ابرهاست و به برپایی آن در ارتفاعات اشاره دارد. 

کلیسای واهراماشن | Vahramashen Church: این کلیسا نیز بر روی دامنه کوه آراگاتس قرار گرفته است و فاصله چندانی از قلعه آمبرد ندارد. کلیسای واهراماشن در قرن یازده میلادی برای شاهزاده خاندان پهلوونی به نام وهرام پهلوونی ساخته شد.

یادبود قربانیان نسل‌کشی ارمنی‌ها | Tsitsernakaberd: نسل‌کشی ارمنی‌ها در سال ۱۹۱۵، به دست ترکان عثمانی صورت گرفت و در سال ۱۹۶۷، سازه‌ای یادبودی از این واقعه تلخ، بر فراز دره هرازدان در شهر ایروان ساخته شد. این سازه ۱۲ ستون دارد که نماینده دوازده استانی هستند که شاهد فاجعه نسل کشی بودند.