تحصیل در انگلستان

Study in England

تحصیل در انگستان مزایای بسیار زیادی دارد و از آنجا که ایرانی ها بیش از ۷۵ درصد ویزای تحصیلی را برای مهاجرت به کشور انگلیس انتخاب می کنند، قصد داریم در ادامه به اختصار در مورد شرایط آن صحبت کنیم. کشور انگلستان یک کشور کاملا پیشرفته می باشد و جز برترین کشورها در دنیا محسوب می شود. تحصیل در انگلستان و هزینه های آن در هر مقطع کاملا با مقاطع دیگر متفاوت می باشد.

دوره کارشناسی در این کشور برای رشته های مختلف بین سه تا چهارسال به طول می انجامد. اما دوره های فشرده دو ساله نیز برای برخی رشته ها تحت شرایط خاصی امکان پذیر است. این مدت زمانی در مقطع کارشناسی ارشد یک ساله و در مقطع دکترا نیز حدود سه سال می باشد.

در لندن و سایر شهرهای بزرگ کشور انگلیس مدارس ایرانی وجود دارد، که ضمن رعایت استانداردهای نظام آموزشی انگلیس فرهنگ ایرانی را نیز به دانش آموزان می آموزند.

سه دانشگاه کمبریج، آکسفورد، کالج امپریال لندن و کالج دانشگاهی لندن (UCL) از ۱۰ دانشگاه برتر جهان محسوب می شوند. این دلیل قابل قبول دیگری برای تحصیل در انگلستان به شمار می رود.

تحصیل در دانشگاه های پزشکی انگلیس موجب برخورداری از جدیدترین سیستم های آموزشی و تجهیزات پیشرفته پزشکی می شود. با توجه به وجود دانشگاه هایی در ردیف صد دانشگاه برتر جهان، مورد استقبال بسیاری از دانش آموزان در امر تحصیل پزشکی قرار دارد.

با اخذ ویزای تحصیلی انگلیس، دانشجویان مشغول به تحصیل تحت شرایط خاصی، مجازند ۱۰ الی ۳۰ ساعت در هفته کار کنند و پس از فارغ التحصیلی نیز می توانند به مدت ۶ ماه در این کشور به دنبال کار بوده و پس از گذشت یک دوره مشخص برای اقامت آن اقدام کنند.