افتتاح حساب بانکی در ترکیه

turkey banks

افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای افراد خارجی به خصوص ایرانیان را مورد بررسی قرار داده ایم. لازمه تجارت بین المللی داشتن حساب بانکی متصل به سیستم سوییفت و امکان تبادلات مالی با سایر بانک های دنیا می باشد.

خوشبختانه علی رغم تحریم های آمریکا، امکان داشتن این حساب ها برای هر فرد حقیقی ایرانی در ترکیه ممکن شده است. با دارابودن حساب در بانک های ترکیه شما می توانید از طریق بانک های جهانی و متصل به سوئیفت تبادلات مالی داشته باشید.

سوالاتی که بعد از خواندن این مقاله پاسخ داده خواهد شد :

  • آیا یک ایرانی بدون اقامت امکان افتتاح حساب را دارد؟
  • آیا حساب ها  امکان دریافت وپرداخت از داخل یا خارج ترکیه را دارند؟
  • ·      آیا با حساب ها امکان دریافت یا پرداخت یا خرید و فروش از طریق سایت های خارجی یا سایت های ترک وجود دارد؟
  • آیا ایرانیان امکان دریافت کردیت کارت را دارند؟
  • افتتاح حساب از طریق ثبت شرکت در ترکیه چگونه است ؟

افتتاح حساب با شماره مالیاتی و پاسپورت

در ترکیه یک ایرانی با دریافت شماره مالیاتی وپاسپورت امکان افتتاح حساب بانکی را دارد ولی این حساب در وهله اول فقط امکان دریافت و پرداخت از طریق کارت در فروشگاههای و از طریق ATM  را دارد ; برای دریافت حساب اینترنتی آن هم فقط از بعضی سایت می باید حساب اینترنتی را از طریق تلفن فعال نمود بدیهی است برای هر گونه دریافت و پرداخت اینترنتی باید پیامک که حاوی کد ورود و انتقال هست را در سیستم وارد کنین ; این حساب با توجه به تحریم ها امکان دریافت از بانک های کشور ای دیگر را ندارد

دریافت کردیت کارت در ترکیه

پس از اخذ اقامت و با داشتن TC  یا همان شماره ملی و همچنین ثبت آدرس شخص در سازمان آمار ترکیه می توانید به نوعی کردیت کارت بگیرید; در این نوع کردیت کارت باید به اندازه که می خواهید کردیت استفاده کنید ; در حسابتان پول بصورت سپرده یا بلوکه داشته باشید شایان ذکر است در ترکیه از یک پیراهن ۲۰ هزار تومانی تا ویلاهای میلیون دلاری را میتوانید بصورت کردیت خریداری کنید. (بدیهی است بعضی کالا ها و خانه ها شامل این مورد نیستند )

کردیت کارت با اقامت کاری

در نوع دیگر دریافت کردیت کارت شما باید اقامت کاری داشت ; باید اقامت کاری یاçalışma izni  برای شما ماهیانه حقوق  مخص و بیمه بازنشستگی از طرف شرکتی که بر آن کار می کنید پرداخت می شود کردیت کارت دریافتی بستگی  به حقوق و مزایای شما دارد.

افتتاح حساب از طریق ثبت شرکت

افتتاح حساب بانکی از طریق ثبت شرکت در ترکیه ; این نوع افتتاح حساب نیازی به اخذ اقامت نیست شما در پروسه ثبت شرکت در ترکیه سرمایه شرکت را به حسابی واریز می کنید; این حساب امکان دریافت کردیت کارت را دارد ولی مقدار آن بستگی به ترنور مالی (گردش مالی)شرکت دارد

در پایان شایان ذکر است کردیت کارت می توانید علاوه بر استفاده از اقساط در خرید کالا از اکثر سایتهای خارجی و ترک بصورت اینترنتی خرید انجام دهید.