آبشار نیاگارا

Niagara Falls

آبشار نیاگارا با همه ی آبشارهایی که تا به حال دیده و یا شنیده اید فرق می کند. بدون شک دلایلی وجود دارد که تا این حد در دنیا پر آوازه شده است. در تور کانادا بازدید از این آبشارهای رویایی را به هیچ وجه از دست ندهید. آبشارهای عظیم نیاگارا در مرز آمریکا (ایالت نیویورک) و کانادا (استان انتاریو) قرار دارند و یکی از معروف‌ترین دیدنی‌های کانادا شناخته می‌شوند. جزیره گوت آیلند بین قسمت آمریکایی و کانادایی نیاگارا قرار دارد و آن‌ها را از هم جدا می‌کند. زمان پیدایش این آبشارهای به حدود ده هزار سال پیش و عصر یخبندان برمی‌گردد.

این آبشارها بر روی رودخانه نیاگارا در جریان هستند. نیاگارا سه آبشار به نام‌های آبشار نعل اسبی (Horseshoe)، آبشارهای آمریکایی و آبشار نقاب عروس دارد. آبشار نعل اسبی یا هورسشو که بخش عمده آن در کشور کانادا قرار دارد با ۵۳ متر ارتفاع و ۷۹۰ متر پهنا عظیم‌ ترین جریان آبی در قاره آمریکای شمالی محسوب می‌شود.

اگر از بالا به این آبشار زیبا نگاه کنید آن را به صورت هلالی شکل خواهید دید که نعل اسب را در ذهن تداعی می‌کند. به دلیل قدرت و حجم بالای آب، از این آبشارها برای تولید برق نیز استفاده می‌شود. این آبشارها با رنگ سبز خود مناظر خارق‌العاده‌ای خلق می‌کنند و با تابش خورشید رنگین‌کمان‌های زیبایی در اطراف آبشار پدید می‌آید.

هر ساله میلیون‌ها گردشگر برای بازدید از این آبشارهای عظیم با تهیه ویزای توریستی کانادا به این کشور سفر می‌کنند. بسیاری نیز با بررسی شرایط زندگی در کانادا و مقایسه با معیارهای خود، زندگی در این کشور را ایده آل می دانند و اقدام به مهاجرت به کادانا می کنند.

آبشار نیاگارا یکی از دیدنی‌های کانادا است که جوانان برای سفر ماه‌عسل خود اغلب به آنجا می‌روند. برای دسترسی به این آبشارها، می‌توانید از اتوبوس و تاکسی در تورنتو استفاده کنید. خوب است بدانید که فاصله‌ تورنتو تا این آبشار حدود ۱۲۰ کیلومتر است. بر روی این آبشار ۳ پل به نام‌های پل گرداب، پل رنگین‌کمان و پلکوینستون لویینزتون قرار دارد که دو بخش آمریکایی و کانادایی را به هم مرتبط می‌کند.

در مجاورت آبشار نیاگارا دیدنی‌های دیگری نیز وجود دارند که در صورت تمایل می‌توانید از آن‌ها بازدید داشته باشید. علاقه‌مندان به تاریخ می‌توانند از موزه تاریخ در خیابان لاندی دیدن کنند. همچنین برج اسکای لان، پارک ملکه ویکتوریا، زمین‌های گلف و رستوران گردان که چشم‌اندازی به آبشار دارد، از سایر نقاط دیدنی نزدیک به نیاگارا محسوب می‌شوند.

نیاگارا فالز (آبشارهای نیاگارا) شهری است که یک بخش آن در انتاریوی کانادا و دیگری در بخش آمریکا است. این شهر از قدیم الایام به عنوان مقصدی برای ماه عسل شناخته می شده که هر ساله تعداد زیادی از زوج های عاشق را به خود جذب کرده است. با وجود اینکه اصلی ترین جاذبه این شهر، آبشارها هستند اما فضای اطراف نیز دارای زیبایی فراوانی است که به جذابیت آنها می افزاید.